Ринок праці січень-липень 2020 року

Державна служба зайнятості

(Центральний апарат)

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

пров. Шевченка, 10,  м. Хмельницький, 29000, тел.(0382)76-22-56, 76-46-42, факс 65- 74-15

Е-mаіl: khm-ocz@kmocz.gov.ua Web: http://khm.dcz.gov.ua   Код  ЄДРПОУ 03491381

06 серпня  2020 року

Пресреліз

Показники ринку праці в Хмельницькій області за 7 місяців 2020 року

З початку року 4032 роботодавці поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області.

У січні-липні 2020 року у базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 18,4 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  5956,7 грн.

Більше 60% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисливості, транспорту. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 59,6% вакансій було укомплектовано. Станом на 1 серпня 2020 року актуальними були 1,8 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 10 безробітних.

У січні-липні 2020 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 48,7 тис. громадян, з яких 32,0 тис. мали статус безробітного.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням обласної служби зайнятості становила  12,2 тис. осіб, в тому числі 8,6 тис. осіб зареєстрованих безробітних. Крім того, 2,7 тис. осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центрів зайнятості 2,1 тис. осіб проходили професійне навчання. Послугами центрів зайнятості області скористався 801 демобілізований військовослужбовць - учасник антитерористичної операції, який набув статус безробітного. Забезпечений роботою 139 учасників АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 18 осіб.

На обліку перебувало 102 безробітні особи з числа вимушено переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 29 осіб. Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 5 осіб.

Станом на 1 серпня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 17,0  тис. осіб, в тому числі 450 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 50 осіб з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 54,8% складали жінки, 31,4% – молодь віком до 35 років, 19,2% -  особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 41,3% зареєстрованих безробітних сільські  мешканці. Отримували допомогу по безробіттю 15,0 тис.осіб.

Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості, 29000, м.Хмельницький, пров. Шевченка, 10, тел: +38(0382) 65-74-18, (0382)76-46-42 khm-ocz@kmocz.gov.ua